Ociekacz i suszarka do naczyń idealnie pasują do Twojej szafki 60 cm!

 Ociekacz i suszarka do naczyń idealnie pasują do Twojej szafki 60 cm!
Autor Aniela Mazur
Aniela Mazur30.10.2023 | 5 min.

Wybór odpowiedniego ociekacza i suszarki do zabudowy w szafce kuchennej 60 cm to nie lada wyzwanie. Aby dopasować je idealnie, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

Jak wybrać ociekacz do zabudowy w szafce 60 cm?

Przy wyborze ociekacza do szafki 60 cm należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, istotne są wymiary - standardowe szerokości ociekaczy to 30, 40 lub 60 cm. Warto dobrać ociekacz o szerokości idealnie wypełniającej wnętrze szafki. Po drugie, liczba komór - im więcej, tym lepiej suszą się naczynia. Dobrze, aby ociekacz posiadał przynajmniej 2-3 komory. Po trzecie, styl i kolor - warto, aby komponował się z resztą zabudowy. Stalowy lub szklany ociekacz będzie pasował do nowoczesnej kuchni.

Oprócz tego, zwróć uwagę na system otwierania drzwi - może być przydatne rozwiązanie push-to-open, dzięki któremu drzwi otwierają się poprzez lekkie popchnięcie. Istotny jest również system zamykania drzwi - najlepiej, aby domykały się delikatnie i cicho. Kolejny element to możliwość regulacji górnej półki - ułatwi suszenie większych naczyń.

Która suszarka do naczyń najlepiej pasuje do szafki 60 cm?

Wybierając suszarkę do zabudowy 60 cm, również warto zwrócić uwagę na wymiary - standardem jest szerokość 45 lub 60 cm. Im większa suszarka, tym lepiej - będzie mogła pomieścić więcej naczyń. Liczba poziomów także ma znaczenie - 2 lub 3 będą w sam raz. Styl i kolor powinien komponować się z kuchnią.

Dodatkowo, szukaj suszarki z systemem cichego domykania szuflad oraz dobrą wentylacją. Warto, aby można było regulować ustawienie talerzy - ułatwi to układanie ich w różnych rozmiarach. Niektóre modele mają funkcję powolnego wysuwania szuflad, co zapobiega ich gwałtownemu otwieraniu. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Wymiary standardowych ociekaczy do szafki 60 cm

Standardowe szerokości ociekaczy do zabudowy 60 cm to:

 • 30 cm - ociekacz węższy, ale wystarczający dla 1-2 osób
 • 40 cm - optymalny dla 2-3 osób
 • 60 cm - szeroki ociekacz, pomieści naczynia dla całej rodziny

Wysokość ociekaczy waha się zazwyczaj od 40 do 60 cm. Im wyższy, tym mieści większe naczynia. Natomiast głębokość standardowo wynosi ok. 30 cm. Ważne, aby sprawdzić dokładne wymiary przed zakupem i upewnić się, że pasują do wnętrza szafki.

Popularne szerokości suszarek do zabudowy 60 cm

 Ociekacz i suszarka do naczyń idealnie pasują do Twojej szafki 60 cm!

Typowe szerokości suszarek do szafki 60 cm to:

 • 45 cm - mniejsza suszarka, ale wciąż funkcjonalna
 • 60 cm - suszarka idealnie wypełniająca wnętrze szafki

Wysokość suszarek waha się od ok. 40 do 60 cm. Im wyższa, tym pomieści więcej naczyń. Głębokość wynosi zazwyczaj ok. 50 cm. Warto sprawdzić dokładne gabaryty, aby suszarka idealnie pasowała do szafki.

Jak dopasować ociekacz i suszarkę kolorystycznie do szafki?

Aby ociekacz i suszarka komponowały się z resztą zabudowy kuchennej, warto dobrać odpowiedni styl i kolor. Do nowoczesnej kuchni sprawdzą się modele ze stali szlachetnej, szkła lub tworzywa w kolorze chrom, stalowym lub czarnym. Do klasycznej lepiej wybrać biel, beż lub drewno.

Można zdecydować się na identyczne kolory ociekacza i suszarki. Ciekawie prezentuje się również zestawienie dwóch odcieni np. czarny ociekacz i stalowa suszarka. Warto jednak zachować spójność stylu całej zabudowy.

Jak zainstalować ociekacz i suszarkę w szafce kuchennej?

Instalacja ociekacza i suszarki w szafce jest stosunkowo prosta. Wymaga ona:

 • Wycięcia otworu w blacie roboczym pod ociekacz
 • Wycięcia otworu w ścianie szafki pod suszarkę
 • Podłączenia do instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej
 • Zamontowania i wypoziomowania urządzeń w otworach
 • Zamontowania frontów i uchwytów

Całość nie jest skomplikowana, ale wymaga dokładności i zmysłu technicznego. Warto też przeczytać instrukcje montażu dołączone do ociekacza i suszarki.

Najlepsze ociekacze i suszarki do szafek 60 cm

Oto przykłady dobrych ociekaczy i suszarek pasujących do szafki 60 cm:

 • Ociekacz Amica OCE6021 - 60 cm, stal nierdzewna, 3 komory
 • Suszarka Amica ASD69BL - 60 cm, cicha, na 3 komplety naczyń
 • Ociekacz Bosch SMS46IW01E - 60 cm, biały, push-to-open
 • Suszarka Bosch SGS6ITR38E - 60 cm, czarna, AutoOpen
 • Ociekacz Whirlpool OSR6026A - 60 cm, nierdzewny, górna półka regulowana
 • Suszarka Whirlpool FSCR60421 - 60 cm, 6 programów suszenia

Podsumowanie - ociekacz i suszarka idealne do Twojej szafki!

Dobranie odpowiedniego zestawu - pojemnego ociekacza i funkcjonalnej suszarki o wymiarach idealnie pasujących do szafki 60 cm - to klucz do komfortu i wygody w kuchni. Zwróć uwagę na wymiary, styl i dodatkowe funkcje. Wówczas twoje naczynia będą lśnić czystością i zawsze szybko wyschną.

Podsumowanie

Dobranie odpowiedniego zestawu ociekacza i suszarki do zabudowy w szafce kuchennej 60 cm to kluczowy element urządzenia nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni do gotowania i zmywania. Kierując się przedstawionymi wskazówkami, z pewnością wybierzesz modele o optymalnych wymiarach, stylowe i wyposażone w przydatne rozwiązania. Twoja kuchnia zyska wygodę na co dzień, a przechowywanie czystych naczyń nigdy nie było prostsze. Warto poświęcić chwilę na dobranie odpowiednich produktów, aby cieszyć się nimi przez lata.

Najczęściej zadawane pytania

Do szafki 60 cm najlepiej wybrać ociekacz o szerokości 60 cm, który idealnie wypełni jej wnętrze. Dobrą alternatywą jest ociekacz 40 cm.

Najlepiej wybrać ociekacz i suszarkę w identycznych kolorach i materiale. Można też zestawić ze sobą dwa odcienie np. czarny i stalowy przy zachowaniu jednolitego stylu.

Ceny dobrych suszarek 60 cm zaczynają się od około 500-600 zł. Za zaawansowane modele zapłacimy ok. 1000-1500 zł.

Montaż wymaga wycięcia otworów, podłączenia do instalacji i zamocowania urządzeń zgodnie z instrukcjami. Cały proces nie jest skomplikowany.

Urządzenia do zabudowy najlepiej kupić w sklepach z AGD lub w dobrych sklepach internetowych. Mają tam największy wybór modeli.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wybór idealnego fotela do gabinetu psychologa
 2. Budowa domu na terenach wysokowodnych: co warto wiedzieć przed rozpoczęciem prac
 3. Ekskluzywne narożniki z funkcją spania - luksus i wygoda w Twoim domu
 4. Jakie fundamenty wybrać pod dom jednorodzinny? Tani sposób na trwałą inwestycję
 5. Barwy Grozy - Kolorystyka i jej Znaczenie w Budowaniu Klimatu w Horrorach
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Aniela Mazur
Aniela Mazur

Cześć! Jestem filmową podróżniczką, odkrywającą świat kina i seriali. Wprowadzam do domu harmonię, dzieląc się finansową mądrością. Tworzę przestrzeń pełną pasji i relaksu, podzielę się też moimi ulubionymi hobby, tworząc niepowtarzalny blogowy świat.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły